Prezentace Aktuality Galerie Choreografie Kontakty O hanácký koláček WEB+ Členská sekce
 
~ neděle ~ 20.06.2021 ~ svátek má Květa  
Prezentace taneční skupiny

 

Základní informace

Název: Taneční skupina Rytmus Olomouc
Používaná zkratka: TS Rytmus Olomouc
Adresa: Rooseveltova 80, 779 00 Olomouc
Vedoucí: Táňa Randová
Telefonní kontakt: +420 603 892 538, +420 581 060 855
E-mail vedoucí choreografky: randova@tiscali.cz
Webová stránka: www.rytmus-olomouc.com
IČ: 49588206



Historie taneční skupiny

Taneční skupina Rytmus Olomouc vznikla v roce 1986 jako zájmový kroužek odborného učiliště Prior Olomouc. Děvčata si přibrala kluky, kroužek se rozšířil a přešel v roce 1988 pod podnik TOS Olomouc. V roce 1993 si taneční kroužek požádal o povolení Ministerstvo vnitra v Praze a začal existovat jako sdružení - kulturní nezisková organizace:
Taneční skupina RYTMUS Olomouc
V roce 2006 oslavila taneční skupina Rytmus Olomouc 20 let své existence. Za tu dobu prošlo skupinou stovky tanečníků, soubor získal mnohá ocenění a reprezentoval ČR na několika mezinárodních soutěžích (např. Mistrovství Evropy disco dance formation, Mistrovství světa show dance formation, Mistrovství světa duo disco show, Mistrovství světa duo show dance apod.). Taneční skupina také 3 roky po sobě pořádala v olomouckém klubu Sidia Mistrovství České republiky v show dance formacích hlavní věkové kategorie.



Současnost taneční skupiny

V nynější době navštěvuje taneční skupinu Rytmus Olomouc přes 300 dětí, juniorů a mládeže ve věku od 3 do 35 let, kteří secvičují pod vedením choreografky Táni Randové a dalších sedmi trenérek skladby ve stylu show dance, disco dance, street show a hip hop. Všichni se připravují na různá vystoupení a taneční soutěže pod vedením pěti choreografek: Táni Randové, Silvie Valchařové, Anetky Kynčlové, Gabči Hůlkové a Barunky Pírkové. Taneční skupina pravidelně organizuje ve spolupráci s Domem dětí a mládeže celoroční žebříčkovou soutěž v solo, duo disco dance, hip hop a show dance s názvem "O hanácký koláček". Kromě toho si každoroční představení "Rytmus tančí nejen dětem" u příležitosti Dne dětí ve městě Olomouci získala velkou oblibu.

DomůObnovitNahoruE-mail