Prezentace Aktuality Galerie Choreografie Kontakty O hanácký koláček WEB+ Členská sekce

• Nejmenší děti předškolního věku se učí základním pohybům a citu pro hudbu. Secvičují taneční skladby pro vystoupení na akcích taneční skupiny Rytmus Olomouc.

Mini

• Trenéři podsložky: Táňa, Silvie, Gábinka, Pája
  • Věk tanečníků: 5 - 8 let

• Děti předškolního věku a ti co navštěvují první a druhou třídu se již zdokonalují v tanečních pohybech. Úterní trénink je zaměřen na základní taneční a technické dovednosti, základy tance jako jsou skoky, otáčky, souhra nohy, ruce a základy gymnastiky. Secvičování malých tanečních sestaviček. Na tréninku ve čtvrtek jsou děti ve věku mini již vybrané a zkouší styl disco dance a secvičují svou první formaci na soutěže ve stylu disco show. Jezdí po soutěžích v rámci kraje i celé ČR. Vybrané děti také navštěvují hodinu disco dance sólo či duo, kde pod vedením Anetky jsou připravováni na soutěže dico dance sólo a duo, které probíhají od října do konce roku.

Dětská věková kategorie

• Trenéři podsložky: Táňa, Silvie, Gabča, Anetka
  • Věk tanečníků: 8 - 11 let

• Děti se převážně věnují tanci show dance, disco dance a disco show. Začátečníkům se v úterý věnuje trenérka Gabča a připravuje je k soutěžní skladbě disco show či disco dance pro začátečníky. Starší děti reprezentují dětskou věkovou kategorii na soutěžích sólo a duo a soutěžích formací show dance a disco dance (O hanácký koláček, Zemská a Regionální liga disco dance, Mistrovství ČR). Děti skupiny A trénují dvakrát týdně – disco dance A a základy techniky, show dance. Navíc mají hodinku techniky a gymnastiky.

Juniorská věková kategorie

• Trenéři podsložky: Anetka, Janička, Klárka, Domča
  • Věk tanečníků: 12 - 15 let

• Junioři každoročně připravují disco dance a modern dance formace na soutěže oblastní, regionální, Mistrovství ČR, případně i mezinárodní soutěže. Řada tanečníků aktivně soutěží v Zemské a regionální lize disco dance sólo a duo. Povinně pro ty nejmladší juniory a doporučeně pro ostatní je připravena hodina baletu v prostorách ZUŠ na Vozovce s trenérkou Janičkou. Kromě secvičování základních soutěžních formací se na tréninku Technika Disco zaměřujeme především na taneční techniku, protažení, základy gymnastiky, posilování a fyzičku.

Hlavní věková kategorie

• Trenéři podsložky: Anetka, Domča
  • Věk tanečníků: 16 - 30 let

• Tanečníci hlavní věkové kategorie se před dvěmi lety zaměřili pouze na disco dance a modern dance a v sólových disciplínách i na street disco show a individuálně i na disco freestyle. Ve své kategorii jsou jedni z nejlepších v ČR. V roce 2013 získali zlato na Mistrovství ČR nejen v modern dance II.liga, ale i v disco dance formacích II.liga. Pravidelně získávají nominace na mezinárodní soutěže, v ČR i zahraničí. V roce 2015 se stali 1. vícemistři ČR v Disco Dance Formaci Extraligy. Na Světovém poháru v Polsku získali bronz stejně tak i se svou skladbou Modern Dance. Ocenění získávají i v Extralize disco dance sólo, duo i malé skupiny. V roce 2013 získalo duo Anetka a Martin titul Mistrů ČR v disco dance duo. V roce 2014 pak Anetka získala titul Mistr ČR ve street show. Ve stejné kategorii, ale jako muž získal titul Mistr ČR i Jura Kratochvíl. V roce 2015 Kačka Rozkošová a Vája Stejskalová získaly titul Mistr ČR v street a disco show a také titul 1vícemistra Evropy. Kačka Rozkošová v disciplíně disco freestyle získala titul Mistr ČR a ze Světového poháru v Polsku si přivezla zlatou medaili. V roce 2016 se stali dvojnásobní Mistři ČR. V jazz dance formacích se skladbou „Monsters Jazz“ a v modern dance formacích se skladbou „Okno do vzpomínek“ . Získali i titul 1. vícemistři ČR v malé skupině modern dance se skladbou „Neodcházej“. A ze Světového poháru v modern a jazz dance si přivezli dvě bronzové medaile. Terezka Rozkošová je Mistr ČR v disciplíně Freestyle Disco Dance. Trenérky Anetka a Domča získaly titul 2.vícemistra ČR v duo disco dance.